Aktuale

besiani

Besiani në Free Time me Rifat Avdiun

Në edicionin e fundit të  “Free Time me Rifat Avdiun”   me transmetim ne Televizionin TVR , u promovua kënga dhe videoklipi i yllit të ri të muzikës  – Besian Zharku me titull ” Pashanonën”. Ky projekt muzikor u realizua në Suedi  , vendi ku jeton dhe vepron prej vitesh Besiani. Ai ka shume vite  që  është  i […]

mehmeti1

Bisedë ekskluzive me Mehmet Prishtinën…

Në kuadër të projektit televiziv ” Free Time me Rifat Avdiun” që transmetohet cdo të Hënë në Televizionin TVR , i ftuar në edicionin e fundit ishte veprimtari i shquar – Mehmet Prishtina , pasardhës i familjes së njërit prej figurave më emblematike të Historise Shqiptare – Hasan Prishtinës. Jeta dhe veprimtaria e Hasan Prishtinës […]

urim 2

Rehati në Atdhe…

Në lagjen Bajram Curri të Prizrenit u finalizua ndërtimi i kompleksit të shtëpive ,   me investitor afaristin e njohur shqiptar në Gjermani – Urim Hoxhaj. Me çelësa në dorë është motoja që ka proklamuar prej kohësh kompania ” Zielbau GmbH” për te gjithe ata që dëshirojnë të kënë rehati në Atdhe dhe në fakt […]

Loading images...