Aktuale

boksieri1

Kik’boksieri kosovar Berat Aliu përsëri në ring ndaj rumunit, Cardos

Në Neu-Ulm të Gjermanisë më 3 shkurt në ring do të ngjitet kikbokiseri i mirënjohur shqiptar Berat Aliu. Ai do të ndeshet kësaj radhe me kikboksierin rumun Anghel Cardos. Ndryshe, Aliu pret që të shënoi fitoren e 69 në karrierë dhe për këtë ai ndihet mirë sepse përgatitjet i ka zhvilluar me një temp të […]

shaqiri

“Xherdan Shaqiri do të bëhet lojtar i madh”

“Ai është një lojtar ndryshe, por çfarë lojtari. Ai ishte fantastik dhe do të bëhet një lojtar i madh për ne, sidomos në fazën e sulmit, nuk ka asnjë dyshim për këtë. Prekja e tij për golin e dytë ishte e jashtëzakonshme dhe ishte shumë i pafat që nuk shënoi”, deklaroi Paul Lambert Futbollisti shqiptar, […]

remiks

Remiksi që e bashkon Dua Lipën me Beyoncen

Një llogari në kanalin e famshëm YouTube, AnDyWuMUSICLAND, është bërë e famshme duke publikuar videot në të cilat i bashkon këngëtaret apo këngëtarët e njohur në botë. Në mesin e këtyre videove, ai ka zgjedhur që të bëjë bashkë këngëtaren e famshme nga Kosova, Dua Lipën, me këngëtaren po ashtu me renome botërore, Beyoncen, transmeton […]

Loading images...