TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Hasanaj në ‘llupën’ e austriakëve dhe të gjermanëv

November 22, 2018

Sulmuesi Qëndrim Hasanaj shquhet me një teknikë të përsosur dhe shumë shpejt do të jetë ndër faktorët kryesor në klub.Ai quhet debutuesi më i ri i Kombëtares së Shqipërisë U-21.
Sulmuesi i klubit slloven NK Triglav Kranj, e cila garon në elitën e futbollit slloven, të hënën që e lamë pas debutoi në fanellën kuqezi në ndeshjen miqësore kundër Maltës U-21. Hasanaj është në shënjestër të Bundesligës austriake dhe asaj gjermane. Duhet theksuar se ai gjendet nën menaxhim në kompaninë BIG SPORTS, me menaxher Luan Dreshaj.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Niti - Ylli i ri nga Kanadaja

Kanadaja dhe Shqiptaret - Emisioni 2

Propozimi 4

Blondi - Simpati

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë

Donatoret