TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Kolona 5 kilometërshe bllokon aksin Morin – Kukës

August 22, 2018

Rreth 5 kilometra është raportuar të jetë kolona për të hyrë në Kosovë nga Shqipëria. Qytetarë nga rruga ndërmjet Urës së Kukësit dhe pikës kufitare në Morin kanë treguar për portalin Koha.net se kanë pritur deri në 2 orë për të kaluar kufirin. Edhe mediat në SHiqpëri kanë raportuar për fluksin e madh të pushuesve nga Kosova, që mëngjesin e së mërkurës shkaktoi bllokimin e segmentit Morin-Kukës, pjesë e Rrugës së Kombit. “Radha e automjeteve është shumë e madhe, çka ka sjellë edhe trafik të rënduar automjetesh nga zona e njohur si Bardhoc deri në urën e Drinit të Zi, në dalje të qytetit të Kukësit”. Dyndja vjen një ditë pas festës së Kurban Bajramit.  

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Niti - Ylli i ri nga Kanadaja

Kanadaja dhe Shqiptaret - Emisioni 2

Propozimi 4

Blondi - Simpati

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë

Donatoret