TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Meta-Kryemadhi pushime në Kosovë: U kthyem nga një përrallë

August 18, 2018

Presidenti Meta I ka shfrytëzuar pushimet në disa zonë të Shqipërisë dhe Kosovës për të ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale edhe bukurite e tokave shqiptare. Këtë herë ai ka publikuar në facebook foto të ditëve të pushimit në zonën mjaft të frekuentuar malore të Prevallës në Bjeshkët e Sharrit, të cilën kreu I shtetit e konsideron nëj përralle për shkak të bukurisë. Presidenti Meta i ndau 12 ditët e pushimit në Prevallë me bashkëshortën e tij Monika Kryemadhi ( njëkohësisht kryetare e LSI) si dhe me vajzën. Mirëmëngjes të dashur miq! Duke ju uruar një fundjavë të mbarë po ndaj me ju disa momente nga pushimet malore në Kosovë. U nisëm për në Prevallë por u kthyem nga një Përrallë.12 ditë, njëra më e bukur se tjetra, në lartësi 1600 metra atje ku kryqëzohen rrymat ajrore, detare e malore në zemër të Bjeshkëve të Sharrit – shkruan ne postimin etij ne  Facebook , presidenti i Shqiperise Ilir Meta  

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting, people standing, tree, child, outdoor and nature
Image may contain: 2 people, people smiling, selfie, closeup and outdoor
Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and outdoor
   

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Niti - Ylli i ri nga Kanadaja

Kanadaja dhe Shqiptaret - Emisioni 2

Propozimi 4

Blondi - Simpati

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë

Donatoret