TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Rita pas marrjes së çmimit në MTV: Avicii më ka inspiruar shumë, faleminderit fansa, e ndajmë këtë çmim me ju

August 22, 2018

Këngëtarja Rita Ora ka arritur të rrëmbejë një çmim në natën e ndarjes së çmimeve MTV Video Music Awards 2018. Kështu ajo është bërë artistja e parë shqiptare që shpërblehet me një çmim të tillë. Artistja u vlerësua për klipin “Lonely ztogether” të sjellë një vit më parë në bashkëpunim me DJ e ndjerë, Aviciin. Kjo këngë, përveçse ishte pëlqyer në masë të madhe nga fansat, ishte shoqëruar edhe me një klip tërheqës, i cili arriti të triumfojë në kategorinë “Best Dance (Kënga më e mirë ritmike)”. Pas përfundimit të spektaklit, Rita publikoi së fundmi në rrjetin social Instagram disa fotografi nga paraqitja e saj në natën e mbrëmshme të MTV VMA. Në mbishkrimin e fotografive, ajo bënë disa falënderime, ku ndër të tjerash çmon kontributin e Dj të ndjerë, i cili e ka frymëzuar atë në muzikë, ndërsa nuk harron të falënderojë fansat që e votuan për këtë çmim

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Niti - Ylli i ri nga Kanadaja

Kanadaja dhe Shqiptaret - Emisioni 2

Propozimi 4

Blondi - Simpati

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë

Donatoret