TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Shoku i futbollistit shqiptar shënon autogol nga 45 metra

August 30, 2018

Huddersfieldi është ndeshur ditën e djeshme me skuadrën e Stoke Cityt për EFL Cup dhe e ka humbur sfidën me rezultatin 2-0. Një ndeshje që po luftohej deri në minutën e 97 për ta barazuar deri në momentin që lojtarin Juninho Bacuna shënon një autogol tepër qesharak.

Teksa lojtarët e Stoke Cityt largojnë topin, për nga gjysmëfusha e Huddersfieldit aty gjendet 21-vjeçari Juninho i cili e godet topin pa rënë në tokë me drejtim nga porta e tij në mënyrë të gabuar ndërkohë që portieri kishte dalë në mesfushë pasi e gjithë skuadra ishte hedhur në sulm për të barazuar lojën. Me Huddersfild luan Florent hadergjonaj i cili ishte lënë pushim nga trajneri për këtë ndeshje, por në kampionat ai është titullar i padiskuteshëm.  

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Niti - Ylli i ri nga Kanadaja

Kanadaja dhe Shqiptaret - Emisioni 2

Propozimi 4

Blondi - Simpati

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë

Donatoret