Vera e frytshme per Naziren…

nazire1

Kengetarja Nazire Jaha  jeton prej vitesh ne Norvegji dhe cdo vere si shume mergimtare te tjere ajo vjen ne vendlindjen e saj ne Stagove te Kacanikut per te kaluar pushimet me te afermit e saj.
Kjo vere ishte mjaft e frytshme per te, pasi startoi  bashkepunimin me Produksionin – Riki Production i njohur tashme per lansimin dhe menagjimin e shume kengetareve nga Diaspora.
Ky bashkpunim do te sjelle nje kenge dhe videoklip si dhe mundesine e perfshirjes ne projektet e ndryshme te ketij Produksioni ne Diaspore dhe hapesirat tjera shqiptare.
nazire2
Vlen te theksohet se kjo kengetare prej fillimit te karrieres se saj muzikore me zerin e saj te embel dhe me nje mjeshteri interpretative ka prezantuar gjithmone  nder vite vetem kenge te mirfillta te muzikes shqiptare, duke marre dhe trofete e disa festivaleve  te organizuara ne Kosoven e paraluftes …


You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Loading images...